ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Законодавство

Законодавство

Закон України Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

{Назва Закону в редакції Закону № 2191-IX від 14.04.2022}

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2018, № 38, ст.280)

{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 113-IX від 19.09.2019, ВВР, 2019, № 42, ст.238
№ 2191-IX від 14.04.2022}

{У тексті Закону слово “Комісія” в усіх відмінках замінено словом “Уповноважений” у відповідному відмінку згідно із Законом № 2191-IX від 14.04.2022}

Цей Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та забезпечує правове регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з обліком, розшуком та соціальним захистом таких осіб і членів їхніх сімей.

Для цілей цього Закону особливими обставинами вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Детальніше ознайомитися із законом можна, перейшовши за посиланням.

Постанова Кабінету Міністрів №975 від 12 вересня 2023 року про Питання визначення повноважень деяких органів у сфері дотримання норм міжнародного гуманітарного права на всій території України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до актів Кабінету Міністрів України щодо визначення повноважень деяких органів у сфері дотримання норм міжнародного гуманітарного права на всій території України зміни, що додаються.

2. Установити, що на період воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування:

повноваження, визначені підпунктом 8 частини першої статті 11 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, здійснює Центральне управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил;

повноваження, визначені підпунктом 9 частини першої статті 11 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, здійснює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

3. Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій підготувати проект рішення Кабінету Міністрів України про передачу бюджетних призначень з бюджетної програми КПКВК 3901090 “Забезпечення захисту прав і свобод громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території України, допомоги громадянам України з гуманітарно-кризових питань та здійснення заходів із передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією проти України”:

Міністерству внутрішніх справ з метою забезпечення комунікації з близькими родичами осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та членами їх сімей, надання їм у межах, визначених законодавством, інформації про стан розшуку та його результати, надання психологічної допомоги близьким родичам та членам сімей зазначених осіб;

Міністерству оборони з метою забезпечення діяльності спеціальних пошукових груп, що здійснюють заходи з вилучення, передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України (фіксація звернення про місце злочину, виїзд на місце, процедура репатріації та передачі тіла до закладу судово-медичної експертизи для встановлення особи).

4. Міністерству оборони разом з Міністерством внутрішніх справ з метою визначення повноважень, передбачених абзацами другим і третім пункту 3 цієї постанови, забезпечити розроблення та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проекту Закону України про внесення змін до статті 11 Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”.

5. Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій забезпечити виконання державним підприємством “Реінтеграція та відновлення” взятих до набрання чинності цією постановою зобов’язань за договорами закупівлі за бюджетною програмою 3901090 “Забезпечення захисту прав і свобод громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території України, допомоги громадянам України з гуманітарно-кризових питань та здійснення заходів із передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією проти України”.

Детальніше з текстом постанови можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.