ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Перша тисяча звернень за правовою допомогою до Уповноваженого

Перша тисяча звернень за правовою допомогою до Уповноваженого

На гарячу лінію юридичної підтримки Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олега Котенко за два місяця роботи надійшло 1000 звернень громадян, близькі яких зникли під час воєнних дій або в окупації.

Гаряча лінія функціонує за сприяння Міжнародного фонду Відродження та Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб».

Радником Уповноваженого Іваном Ангеліним було проаналізовано звернення, з якими на гарячу лінію найчастіше звертаються громадяни.

Аналіз звернень показав, що вони стосуються:

• 50% – проблеми взаємодії громадян зі слідчими, неможливість знайти слідчого, який розслідує кримінальне провадження, робота Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти;

• 25% – проблеми, пов’язані з виплатами щомісячного грошового забезпечення або одноразової грошової допомоги;

• 25% – проблеми взаємодії членів сім’ї зниклого безвісти з військовими підрозділами та ТЦК та СП (військоматами).

При зверненні на гарячу лінію кожному заявнику надаються юридичні консультації та рекомендації по вирішенню проблемних питань. Виконання рекомендацій, наданих фахівцями гарячої лінії, є головною передумовою для якнайшвидшого вирішення питань, з якими звертаються заявники.

Повторні звернення на гарячу лінію свідчать про високий рівень довіри громадян та реальне вирішення поставлених завдань.

Командою Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олега Котенко і в подальшому вживатимуться дії, спрямовані на підвищення правової обізнаності громадян. Зокрема, планується проведення чергового навчання з представниками організацій громадянського суспільства.

Нагадаємо, звернутись за юридичною допомогою можна на гарячу лінію Уповноваженого (066) 053-12-39.