ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Інформація щодо ідентифікації тіл (останків) захисників, повернутих Уповноваженим з питань зниклих безвісти

Інформація щодо ідентифікації тіл (останків) захисників, повернутих Уповноваженим з питань зниклих безвісти

Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, зафіксував значну кількість звернень родичів зниклих осіб, які  висловили бажання прийняти участь в процедурі впізнання за фотознімками.

Це свідчить, що підхід команди  Уповноваженого до проблеми ідентифікації є актуальним та важливим для громадян, які шукають своїх близьких.     

Своєю метою Офіс Уповноваженого бачить не лише встановлення долі зниклих героїв, а й спрощення будь-яких процедур для членів їх сімей.

З метою спрощення перегляду наявних фотознімків та налагодження безперервної роботи з ідентифікації, заявникам необхідно дотримуватись наступного алгоритму дій:

• Звернутись до представника  Уповноваженого в області з метою з’ясування, чи могла зникла особа перебувати в районі, звідки були повернуті тіла. Контакти представника Уповноваженого у вашій області за цим посиланням.

• Надати представнику Уповноваженого роздруковані фотознімки  особливих прикмет, за якими можна впізнати зниклу особу (татуювання, медичні дані, стоматологічна карта, особисті речі, хрестики, ланцюжки, жетони, нашивки тощо). На кожному фотознімку має бути зазначено ПІБ та дату народження зниклої особи.

• Представник Уповноваженого узагальнює надану інформацію та надає її правоохоронним органам для попереднього дослідження.

• За наявності збігів із повернутими тілами, член сім’ї зниклої особи запрошується на призначений час до органів Національної поліції для подальшої роботи.

Важливо пам’ятати! Органи Національної поліції та бюро судово-медичної експертизи здійснюють прийом громадян у чітко визначений час. Дата та час прибуття кожної особи будуть узгоджені представником Уповноваженого персонально з кожною особою.

Крім того, на даний час Офіс Уповноваженого опрацьовує можливість участі в процедурах впізнання зниклих безвісти в органах поліції за місцем проживання членів сімей зниклих.

Про можливість ідентифікації в регіонах та без необхідності прибуття до міста Києва буде повідомлено додатково.