ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » П’ять років закону про зниклих безвісти: виклики та шляхи їх вирішення

П’ять років закону про зниклих безвісти: виклики та шляхи їх вирішення

Закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» прийнятий Верховною Радою у липні 2018 року.

Про реалізацію закону поговорили під час круглого столу в «Медіацентрі Україна – Укрінформ» спільно з представниками органів влади та громадських організацій.

Понад рік тому в складі Мінреінтеграції запроваджено посаду Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, на яку призначено Олега Котенка.

Уповноважений роз’яснив присутнім, що було виконано та ініційовано в межах існуючого закону впродовж року діяльності.

Зокрема, Офісом Уповноваженого спільно з МВС налагоджено роботу Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, до якого вже внесено понад 24 тисячі осіб, створено пошукові групи та мережу регіональних представництв Уповноваженого, налагоджено співпрацю з силовими структурами, щодо попереднього відбору ДНК.

Наразі напрацьовується низка змін до законопроєктів, щодо ідентифікації тіл. Офіс Уповноваженого не керується власним досвідом, але й спілкується з іншими міжнародними партнерами, які залюбки діляться своїми напрацюваннями.

«Ми постійно напрацьовуємо нові методи пошуку, а також взаємодіємо із центральними органами влади, які дотичні до пошуку зниклих безвісти осіб. Найближчим часом за їх підтримки сподіваємося на реалізацію нових законопроєктів, які прискорять повернення та гідне вшанування кожного захисника!» – наголосив під час зустрічі Олег Котенко.