ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Упровадження ізраїльської стоматологічної формули прискорить ідентифікацію тіл загиблих героїв

Упровадження ізраїльської стоматологічної формули прискорить ідентифікацію тіл загиблих героїв

У рамках стоматологічного форуму «Кращі для Кращих» Президентка асоціації імплантологів України, голова ГО «Dental Front» Маріанна Білик презентувала стратегію впровадження в Україні ізраїльської стоматологічної формули, яка зможе прискорити процес ідентифікації неопізнаних тіл загиблих героїв.

Цю стратегію попередньо опрацьовували спільно з Олегом Котенком та ГО «ГРУПА ПАТРІОТ», які своєю чергою готові підтримувати дану ініціативу з боку громадського сектору.

Як зазначила під час форуму Маріанна Білик, наразі вже налагоджена співпраця із ізраїльськими лікарями, які в рамках напрацювання проєкту поділилися своїм досвідом.

«Щоб запровадити процес стоматологічної ідентифікації, маємо всі напрацювання та налагоджену співпрацю з ізраїльськими лікарями. Зокрема нашу ініціативу готовий підтримати та поділитися досвідом головний стоматолог, командир судово-медичного підрозділу Медичного корпусу армії̈ оборони Ізраїлю, доктор Noamі Protter. Переймаючи міжнародний досвід, ми прискоримо ідентифікацію тіл, а родини скоріше зможуть гідно вшанувати пам’ять загиблих героїв!» – наголосила під час форуму Маріанна Білик.

Перевага стоматологічної ідентифікації – можливість її реалізації, коли через пошкодження тіла вилучення ДНК є просто фізично неможливим.

Це дасть можливість прискорити ідентифікацію тіл, зокрема процес встановлення особистості загиблого скоротиться від трьох місяців до 72 годин.

«Впровадження стоматологічної ідентифікації складний процес, але дуже необхідний. Тут важливо отримати схвалення та всебічну підтримку від держорганів, які будуть реалізовувати цей процес за підтримки ізраїльських партнерів, волонтерського та громадського сектору. Зі свого боку ми як громадська організація готові всебічно допомагати реалізації цього надважливого напрямку, адже розуміємо на скільки це необхідно не тільки для військових, але й для родин, які продовжують чекати на своїх рідних», – наголошує Олег Котенко.