ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Військовий зник безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

Військовий зник безвісти за особливих обставин: алгоритм дій

Громадська організація «ГРУПА ПАТРІОТ» розробила першочерговий алгоритм дій для родин, які втратили зв’язок із військовослужбовцем.

Якщо оборонець тривалий час (понад три доби) не виходить на зв’язок необхідно:

  • Звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем вашого проживання.

Відповідальні особи ТЦК та СП повідомлять вас про наявність інформації з військової частини про те, чи дійсно член вашої сім’ї зник безвісти.

У разі відсутності такої інформації буде надіслано запит щодо уточнення даних про військовослужбовця до військової частини.

  • Після отримання від ТЦК та СП сповіщення про те, що військовослужбовець вважається зниклим безвісти за особливих обставин, необхідно звернутись до Національної поліції за місцем вашого проживання з заявою про зникнення особи.
  • Кровні родичі зниклих безвісти за особливих обставин (батько, мати, брат, сестра, дитина) повинні в обов’язковому порядку пройти процедуру відібрання біологічного матеріалу, який в подальшому може бути використаний під час генетичної експертизи.
  • Слідчий винесе постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення генетичного профілю.

❗️Важливо❗️У разі відсутності кровних родичів у зниклої особи, надайте слідчому для проведення експертизи особисті речі військовослужбовця: зубна щітка, бритва, шапка, светр, інші речі які можуть містити біологічний матеріал (кров, волосся тощо).

  • Необхідно звернутись на гарячу лінію Національного Інформаційного Бюро за телефоном: 16-48 та надати всю наявну у вас інформацію про зниклу людину.

Також звернутися за допомогою в пошуку зниклої безвісти людини можна на гарячу лінію ГО «ГРУПА ПАТРІОТ» за телефоном: 0 800 339 247. У вихідні можете надсилати повідомлення у Viber та Telegram за номером: (095) 896-04-21.