ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Функціонал Уповноваженого зі зниклих безвісти передано до МВС, Генштабу ЗСУ та Коорштабу з питань поводження з військовополоненими

Функціонал Уповноваженого зі зниклих безвісти передано до МВС, Генштабу ЗСУ та Коорштабу з питань поводження з військовополоненими

Вчора на засіданні Кабінету Міністрів внесено зміни до переліку повноважень Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Так, перемовини з країною-агресором про повернення тіл, передано Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими. Діяльність пошукових груп буде у віданні Генштабу ЗСУ. Роботу з Єдиним реєстром зниклих безвісти відтепер доручено Міністерству внутрішніх справ.

Команда Уповноваженого Олега Котенко щиро вдячна всім державним органам, які допомагали нам ці бурхливі 500 днів нашої роботи. Без вашої злагодженої праці багато людей до цього часу ще не було б знайдено.  

Окрему подяку висловлюємо нашим іноземним партнерам – посольствам країн-союзників та міжнародним організаціям, зокрема, Посольству Швейцарії, Центральному агентству з розшуку, Міжнародному Комітету Червоного Хреста, Міжнародному фонду «Відродження», програмі «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Товариству Червоного Хреста в Україні.

Завдяки вам ми змогли забезпечити потреби десятків  фахівців – в обладнанні для пошуковців, в оргтехніці для представників, в рефрижераторах та витратних матеріалах для українських експертів та ще багато в чому.

Визначальну роль в роботі Уповноваженого відіграла і заслуговує на найтепліші слова вдячності команда однодумців.  Представники в регіонах кожного дня працювали з людьми: приймали інформацію, надавали  роз’яснення, вирішували безліч проблем як на регіональному, так і на державному рівні. Гарячі лінії Уповноваженого щоденно приймали та опрацьовували звернення громадян, надавали юридичні та психологічні консультації. Секретаріат Уповноваженого забезпечив безперебійну взаємодію з державними та міжнародними установами.

Саме завдяки команді, Офіс Уповноваженого досяг тих результатів, якими може пишатися сьогодні.

Багато планів ми поки не встигли реалізувати, але сподіваємось, що робота по пошуку зниклих буде продовжуватись державою до тих пір, поки не буде знайдено та повернуто всіх жертв цієї жахливої війни.

Наразі Уповноважений перебуває у відрядженні на звільнених територіях Донецької області. Після повернення він подасть заяву про відставку. Втім, з дати її затвердження допомога членам сімей зниклих безвісти командою Олега Котенко буде продовжуватись вже у форматі громадської роботи. Як і раніше, кожен може звернутися до нас зі своєю проблемою. Своєю чергою ми все зробимо, щоб допомогти вам.

Зараз триває передача функціоналу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, до Коорштабу з питань поводження з військовополоненими, Генштабу ЗСУ та МВС. Про номери гарячих ліній цих відомств на які зможуть звернутися родини зниклих безвісти осіб буде проінформовано додатково.

Родини зниклих осіб наразі можуть звернутися за допомогою на гарячу лінію ГО «ГРУПА ПАТРІОТ», яка й надалі буде опікуватися зниклими безвісти, за телефоном: 0 800 339 247.