ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Триває процес ідентифікації тіл загиблих героїв повернутих із тимчасово окупованих територій

Триває процес ідентифікації тіл загиблих героїв повернутих із тимчасово окупованих територій

Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенко спільно з органами Національної поліції проводять заходи з ідентифікації останків військовослужбовців, повернутих Уповноваженим в липні та  серпні 2023 року в рамках виконання Женевських конвенцій.

Фотознімки тіл та речей, які потребують ідентифікації, надаються щоденно працівниками поліції за попередньою реєстрацією відвідувачів Офісом Уповноваженого.

Попередня реєстрація необхідна для встановлення черговості, уникнення конфліктних ситуацій із  родичами, які приїжджають з усіх куточків України, а також для забезпечення нормальної роботи слідчих органів.

Для проведення слідчих дій до органів поліції запрошуються члени сім’ї зниклого безвісти, які мають надати слідчому паспортний документ та підтвердити родинні стосунки з розшукуваною особою.

Важливо пам’ятати! Процедура впізнання не замінює ДНК-експертизу, а лише сприяє попередній ідентифікації. Отже, остаточна ідентифікація здійснюється за результатами судових експертиз на підставі відповідного рішення слідчого.

Процедура впізнання проводиться в рамках виконання міжнародних зобов’язань України по встановленню долі зниклих безвісти та задля якнайшвидшої ідентифікації захисників України й належного вшанування пам’яті героїв.

Для реєстрації на процедуру впізнання можна звертатись за телефоном гарячої лінії юридичної підтримки Офісу Уповноваженого: (066) 053-11-39.