ГРУПА ПАТРІОТ
A+
A-
Людям із порушенням зору
Пошук зниклих та повернення полонених
A+
A-
Людям із порушенням зору
Головна » Прес-центр » Родичі зниклих безвісти та загиблих військових звільнені від проходження військової служби

Родичі зниклих безвісти та загиблих військових звільнені від проходження військової служби

Президент України підписав внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Відповідно яких розширюються підстави, щодо звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану.

Зокрема, це стосується близьких родичів осіб, які вважаються зниклими безвісти за особливих обставин, та тих, чиї рідні загинули в ході забезпечення нацбезпеки та оборони Україну.

Відповідно до внесення змін до Закону від військової служби звільняються: чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

Втім кожна особа, яка перебуває в статусі зниклої безвісти за особливих обставин, потребує ретельної перевірки. Рідні зниклих безвісти осіб матимуть право бути звільненими від несення військової служби, лише за умови, якщо цей статус буде офіційно підтверджено відповідними органами. Таким чином можна буде уникнути неправомірного звільнення від військової служби.

Єдиним документом, який офіційно підтверджує статус зниклого безвісти за особливих обставин, є витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Нагадаємо, щодо юридичної консультації родини зниклих безвісти можуть звернутися за телефоном гарячої лінії Офісу Уповноваженого: (066) 053-11-39. Колл-центр працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00.